Mapa Wydatków Państwa 2011

Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 21556212

Na Mapie zostały skonsolidowane i uporządkowane wydatki:

• budżetu państwa
  • samorządów
  • funduszy ubezpieczeń społecznych
  • funduszy celowych
  • agencji i innych instytucji publicznych

zrealizowane w 2011 roku. W zestawieniu pominięto największe transfery wewnątrz sektora publicznego oraz wydatki finansowane ze środków europejskich.

Prezentowane na Mapie dane pochodzą przede wszystkim ze „Sprawozdania z Wykonania Budżetu Państwa” za 2011 rok oraz z informacji o wynikach kontroli wykonania budżetu państwa za 2011 rok przygotowywanych przez Najwyższą Izbę Kontroli. Wiele danych nie uwzględnionych w tych dokumentach pochodzi ze sprawozdań przygotowywanych przez wymienione na Mapie instytucje bądź też zostały uzyskane w drodze korespondencji i zapytań o informację publiczną. Źródłem danych makroekonomicznych dotyczących sektora publicznego w 2011 r. jest notyfikacja fiskalna GUS z dnia 23.04.2012 r. sporządzona zgodnie z metodologią ESA95 stosowaną przez Komisję Europejską.

Mapa Wydatków powstała w lipcu i sierpniu 2012 roku.

Opracowanie merytoryczne i produkcja – Krzysztof Bosak
Nadzór – Marcin Chludziński
Wsparcie analityczne – Marek Kudełka, Kamil Rafałkowski
Grafika – Red One Studio
Strona www – Marcel Klinowski

Mapa Wydatków jest inspirowana podobnym projektem realizowanym od 2004 roku w USA pod nazwą „Death and Taxes”.

Fundacja Republikańska dziękuje pracownikom Najwyższej Izby Kontroli, Ministerstwa Finansów i Głównego Urzędu Statystycznego, a także ekonomistom, którzy służyli nam radą, za konsultacje i pomoc w zgromadzeniu i analizie danych.

Projekt został zrealizowany wyłącznie w oparciu o własne środki Fundacji Republikańskiej, pochodzące z dobrowolnych darowizn przekazywanych przez sympatyków i donatorów Fundacji.

Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Koliber.

Partnerem medialnym projektu jest miesięcznik „Forbes”, który w numerze wrześniowym opublikował uproszczoną wersję Mapy Wydatków.

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl